KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 15341001
nr 1534 1001
Ivar Arosenius
(1878-1909), Sverige
"Vedsågare". Monogramsignerad IA, Daterad -08. Akvarell, daterad bildmått: 9,5x10,5, yttermått inklusive ram: 34x27 cm
Ivar Arosenius, född 1878, död 1909, svensk målare och bilderboksförfattare.
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.000 kr
måndag 17 april 2023
kl 20:06:24
17/4 09:29:54
17/4 19:58:23
Ivar Arosenius
Läs mer om Ivar Arosenius